Bebek/Arnavutköy Sahil Şeridi’ne Nasıl Gidilir?

Bebek - Arnavutköy Sahil Şeridi'ne Nasıl Gidilir?

Yalıları, yeşilliği ve balıkçılarıyla Bebek-Arnavutköy hattı, İstanbul tarihinin her döneminde öne çıkmış bir bölge. Şehrin orta ve orta-üst kesiminin ikamet ettiği semt sahili özellikle birkaç yıldır popüler olan koşu sporuyla ilgilenenlerin favori şeridi. Hafta içi sabahın erken saatlerinde koşuya ve yürüyüşe çıkmış çevrede oturan beyaz yakalı çalışanlar, sabah ve öğlen saatleri ise genelde çocuklu kadınlar sahilin müdavimleri. Boğaziçi Üniversitesi’nin kampüsüne de ev sahipliği yapan bu bölge, üniversite öğrencilerinin en çok zaman geçirdiği yerlerden. Sahilin en önemli özelliği, yürürken insanlara eşlik eden yalı, Boğaz ve tekne manzarasına sahip olması. Günün her saati insanlara sıkılmadan vakit geçirebilme olanağı tanıyan bu hat son zamanlarda açılan yeni kahvaltı mekanları ve kafeleri ile de gündemde, bu yüzden en yoğun zamanlarını pazar sabahları yaşıyor denebilir.

Üsküdar tarafında iskeleye inip Üsküdar – Beşiktaş feribotuna binip (10dk.) Beşiktaş iskelesine geçmeniz gerekmektedir. Daha sonra duraktan 22RE numaralı Beşiktaş – Fatih Sultan Mehmet ringlerine binip 11 durak sonra (15dk.) Arnavutköy durağında inmeniz gerekmektedir. Yaklaşık 320 metre yürüdükten sonra (5dk.) ulaşacaksınız.

Beşiktaş tarafından 22RE numaralı Beşiktaş – Fatih Sultan Mehmet ringlerine binip 11 durak sonra (15dk.) Arnavutköy durağında inmeniz gerekmektedir. Yaklaşık 320 metre yürüdükten sonra (5dk.) ulaşacaksınız.

Eminönü tarafında yaklaşık 720 metre yürüdükten sonra (10dk.) Karaköy durağından 30D numaralı otobüslere binip 9 durak sonra (15dk.) Kabataş Erkek Lisesi durağında inmeniz gerekmektedir. Buradan 22, 22RE, 25E, 40T, 42T numaralı otobüslerden birine binip 6 durak sonra (11dk.) Arnavutköy durağında inmeniz gerekmektedir. Yaklaşık 320 metre yürüdükten sonra (5dk.) ulaşacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir