Büyükçekmece Sosyal Tesisleri’ne Nasıl Gidilir?

Büyükçekmece Sosyal Tesisleri'ne Nasıl Gidilir?

İBB Sosyal tesisleri arasında en küçük olanlardan birisi diyebilirim. İstanbul, Büyükçekmece Sahili’nde bulunan tesis diğer tesislere nazaran biraz daha sakin. Güne iyi bir kahvaltı yaparak başlamak ya da güneşli günlerin tadını bir fincan çay ile çıkartmak isteyenlerdenseniz sakin ve ferah ortamı ile bu tesis sizin için en uygun yerlerden birisi. Kahvaltınızı yaparken ya da çayınızı yudumlarken boğazı manzaraya dalıp uçsuz bucaksız yerlere dalıp gidebilirsiniz. Büyükçekmece sahilinde yeşillikler arasında 2014 yılından beri hizmet veren tesis 70 kişilik bahçe ve 30 kişilik kapalı kafeteryası ile toplam 100 kişiyi ağırlama kapasitesine sahip. İster ailenizle isterseniz de arkadaşlarınızla gönül rahatlığı ile gelip güzel vakit geçirebilirsiniz.

Üsküdar tarafından M5 metrosuna binip 3 durak sonra (10dk.) Altunizade istasyonunda inmeniz gerekmektedir. Metrobüse aktarma yapıp Beylikdüzü yönünde gelen 34AS numaralı metrobüslere binip 28 durak sonra (50dk.) Avcılar Merkez Üniversitesi Kampüsü durağında inmeniz gerekmektedir. Tekrardan metrobüs ile gideceksiniz. 34BZ, 34C numaralı metrobüslere binip 11 durak sonra (20dk.) Beylikdüzü Sondurak durağında inmeniz gerekmektedir. Yaklaşık 100 metre yürüdükten sonra (5dk.) Tüyap durağından 142B numaralı otobüslere binip 5 durak sonra (15dk.) Büyükçekmece Lisesi durağında inmeniz gerekmektedir. Yaklaşık 400 metre yürüdükten sonra (10dk.) ulaşacaksınız.

Eminönü tarafından Unkapanı durağından 145T numaralı otobüslere binip 16 durak sonra (60dk.) Bizimkent durağında inmeniz gerekmektedir. 142B numaralı otobüslere binip 9 durak sonra (20dk.) Büyükçekmece Lisesi durağında inmeniz gerekmektedir. Yaklaşık 400 metre yürüdükten sonra (10dk.) ulaşacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir