Caddebostan Sahili’ne Nasıl Gidilir?

Caddebostan Sahili'ne Nasıl Gidilir?

İstanbul’un ilk akla gelen bu sahili “Caddebostan Sahili” olarak anılsa da aslında Fenerbahçe’den (Ordu Evi’nden) başlayarak Tuzla sahiline uzanan şeridin bir parçası. Bu şeridin en popüler bölgesi olmasından dolayı genelde Anadolu yakası denince akla ilk o geliyor. 90’lara kadar sahil denilen alan Caddebostan Migros’un orada bitiyordu. 90’lardan itibaren ise yol yapımı ile sahil alanı genişletildi ve bugün Tuzla’ya kadar uzandı. Caddebostan Sahili’nin Kadıköy’ün gelişimi ile paralel ilerleyen bir tarihi var. Osmanlı’nın son dönemlerinde Levanten ve gayrimüslim halkların yoğun olarak yaşamaya başladığı Kadıköy’de, Caddebostan ve çevre semtler daha çok yazlık olarak kullanılıyormuş. Günümüzde özellikle yaz aylarında en popüler zamanını yaşayan Caddebostan Sahili, yürüyüş, koşu ve bisiklet parkuru dışında basket ve futbol sahalarına da sahip ve daha genç bir kitleye hitap ediyor. Özellikle hafta içi akşamları ve hafta sonu tüm gün, oyun oynayan, piknik yapan, yiyen içenler dışında, aile buluşmalarına ve doğum günü kutlamalarına sıkça rastlanıyor.

Üsküdar tarafında Meydan durağından 12 numaralı Üsküdar – Kadıköy ringlerine binip 10 durak sonra (13dk.) Kadıköy de inmeniz gerekmektedir. Kadıköy otobüs durağından 16, 16D numaralı otobüslere binip 16 durak sonra (20dk.) Caddebostan durağında inince ulaşacaksınız.

Beşiktaş tarafında iskeleye inip Beşiktaş – Kadıköy feribotuna binip Kadıköy iskelesine geçmeniz gerekiyor. İskele durağından 4 numaralı otobüse binip 15 durak sonra (20dk.) Caddebostan durağında inince ulaşacaksınız.

Eminönü tarafında iskeleye inip Eminönü – Kadıköy feribotuna binip Kadıköy iskelesine geçmeniz gerekiyor. İskele durağından 4 numaralı otobüse binip 15 durak sonra (20dk.) Caddebostan durağında inince ulaşacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir