Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’ne Nasıl Gidilir

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi'ne Nasıl Gidilir

Tarihi bir yerleşim alanı içinde bulunan İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinin Cerrahpaşa kısmında bulunan ilk binası Belediye tarafından satın alınıp 80 yatakla 10 Temmuz 1911 tarihinde hizmete açılan Taküyiddin Paşa konağıdır. Ahşap olan bu bina ihtiyaca cevap vermediğinden yıktırılarak yerine şimdi Tıp Kültür Biriminin bulunduğu yerde idare binası ve 150 yataklı yeni bir klinik yaptırıldı ve 1912 yılında hizmete açıldı.

Zeytinburnu’ndan Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’ne Nasıl Gidilir

Zeytinburnu’nda Bozkurt durağından MR10 numaralı Kazlıçeşme istikametli araçlara binip 9 durak sonra (11dk.) Kazlıçeşme Marmaray durağında inmeniz gerekmektedir. Buradan 80T numaralı Taksim istikametli araçlara binip 6 durak sonra (8dk.) İstanbul Hastanesi durağında inmeniz gerekmektedir. Yaklaşık 550 metre yürüdükten sonra (8dk.) ulaşacaksınız.

Eyüp’ten Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’ne Nasıl Gidilir

Eyüp’te Ayvansaray durağından 41ST numaralı Topkapı istikametli araçlara binip 3 durak sonra (4dk.) Edirnekapı Kaleboyu durağında inmeniz gerekmektedir. Buradan 35D numaralı Kocamustafa Paşa istikametli araçlara binip 11 durak sonra (15dk.) Cerrahpaşa durağında inmeniz gerekmektedir. Yaklaşık 400 metre yürüdükten sonra (5dk.) ulaşacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir