Cihangir Sosyal Tesisleri’ne Nasıl Gidilir?

Cihangir Sosyal Tesisleri'ne Nasıl Gidilir?

İstanbul’un Yeşil ile mavinin kesiştiği tarihi bir nokta olan Tophane’de bulunan tesis Osmanlı Mimari yapısına göre dizayn edilmiştir. Estetik bir yapı olarak bile dikkat çekmeyi başaran tesis ahşap yapısı ile de göz alıcı bir güzelliktedir. Osmanlı motifleri tesiste göze çarpmaktadır. Tesis 100 kişilik kapalı alanı ve 60 kişilik terası ile toplam 160 kişiye aynı anda hizmet verebilmektedir. Teras katı daha öne belirttiğimiz gibi eşsiz bir seyir zevki sunmaktadır. Panoramik olarak İstanbul’u resmetmek isteyenlerin sıkça ziyaret ettiği Cihangir Sosyal Tesislerine uğrayıp bu eşsiz keyfi siz de bir an önce deneyimlemelisiniz.

Üsküdar tarafından Üsküdar – Kabataş vapuruna binip (15dk.) Kabataş’ta inmeniz gerekmektedir. Yaklaşık 160 metre yürüdükten sonra (3dk.) Kabataş Tramvay İstasyonundan (T1) binip 2 istasyon sonra (4dk.) Tophane İstasyonunda inmeniz gerekmektedir. Yaklaşık 200 metre yürüdükten sonra (5dk.) ulaşacaksınız.

Beşiktaş tarafından Akaretler durağından 28, 28T, 30D, 70D numaralı otobüslere binip 3 durak sonra (10dk.) Salıpazarı durağında inmeniz gerekmektedir. Yaklaşık 320 metre yürüdükten sonra (5dk.) ulaşacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir