Dragos Sahili’ne Nasıl Gidilir?

Dragos Sahili'ne Nasıl Gidilir?

Toplumun sosyal ve ekonomik ve değer yargıları açısından gözle görünür şekilde ayrıldığı Türkiye ve İstanbul’da sahillerin de bir hiyerarşisi var tabii. Bu durum sahillerin deneyimlenmesini de etkiliyor. Küçükyalı’dan başlayan ve Dragos Sahili’ne kadar devam eden Maltepe Sahili, hemen aynı hat üzerinde bulunan Caddebostan ve Suadiye sahillerinden bu nedenle farklılaşıyor. Daha çok Anadolu Yakası’nda ikamet edenlerin gittiği Maltepe Sahili, daha ‘ferah’ Caddebostan veya Moda Sahili’ne göre binalar, gökdelenler, köprüler, özel plajlar arasında sıkışmış işçi ve memur kitlesini ağırlıyor. Özellikle hafta sonları ailecek piknik yapanların doldurduğu sahilin başlayıp bittiği noktalar, adeta küçük ama etkili bir İstanbul sosyal yapısını gözler önüne seriyor.

Ataşehir den 10 numaralı otobüse binip 16 durak sonra (15dk.) Üstbostancı durağında inmeniz gerekmektedir. Yaklaşık 620 metre yürüdükten sonra (10dk.) Bostancı İskele durağından E-9, 16D numaralı otobüslerden birine binip 13 durak sonra (20dk.) Dragos Sahil’de inmeniz gerekmektedir.

Üsküdar tarafında Marmaraya inip Gebze yönüne binmeniz gerekmektedir. 10 durak sonra (30dk.) Süreyya Plajı durağında inmeniz gerekmektedir. Yaklaşık 200 metre yürüdükten sonra (3dk.) Süreyyapaşa durağından E-9, 16D numaralı otobüslerden birine binip 6 durak sonra (8dk.) Dragos Sahil’de inmeniz gerekmektedir.

Beşiktaş tarafında iskeleye inip Beşiktaş – Üsküdar feribotuna binip Üsküdar iskelesine geçmeniz gerekmektedir. Yaklaşık 100 metre yürüdükten sonra (2dk.) Marmaraya inip Gebze yönüne binmeniz gerekmektedir. 10 durak sonra (30dk.) Süreyya Plajı durağında inmeniz gerekmektedir. Yaklaşık 200 metre yürüdükten sonra (3dk.) Süreyyapaşa durağından E-9, 16D numaralı otobüslerden birine binip 6 durak sonra (8dk.) Dragos Sahil’de inmeniz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir