Fındıklı Sahili’ne Nasıl Gidilir?

Fındıklı Sahili'ne Nasıl Gidilir?

Tophane ile Kabataş arasında sahil boyunca uzanan Fındıklı semti, Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi ile Mimarlık Fakültesini de bünyesinde bulunduruyor. Şuan da tadilatta olmasına rağmen Bizans Dönemi’ndeki adının “Ayanthios” olduğu bilinen Fındıklı Sahili’nin deniz ve Boğaz manzarası İstanbul’un en iyi manzaralarından. En güzel zamanlarını ilkbahar ve sonbahar dönemlerinde yaşayan bu sahil küçük, mütevazi ve otobüslere ve tramvaya yakınlığıyla şehrin her noktasına ulaşımın kolay olduğu bir alan. Son dönemlerde metro ve Martı inşaatı yüzünden kullanım alanı yarıya inse de, bu bölgede okuyan ve yaşayan gençler başta olmak üzere her yaştan insanın sık ziyaret ettiği bir yer olma özelliğini koruyor. Özellikle çevre okulların ve Mimar Sinan Üniversitesi öğrencilerinin okul çıkışı favori buluşma yeri olan Fındıklı Sahili, geçmişten bugüne hep bir geçiş noktası gibi de kullanılmış. Hala daha kıtalar arası yolculuk yapan İstanbullular’ı, turistleri, çevrede çalışan ve okuyanları günün farklı saatlerinde ağırlıyor ve şehrin kısa mola duraklarından biri oluyor.

Beşiktaş tarafında Meydan durağında 28 numaralı otobüslere binip 3 durak sonra (5dk.) Fındıklı durağında inmeniz gerekecektir. Yaklaşık 40 metre yürüdükten sonra ulaşacaksınız.

Üsküdar tarafında iskeleye inip Üsküdar – Beşiktaş feribotuna binip (10dk.) Beşiktaş iskelesinde inmeniz gerekmektedir. Beşiktaş Bahçeşehir Üniversitesi durağından 22 numaralı otobüslere binip 3 durak sonra (5dk.) Fındıklı durağında inmeniz gerekmektedir. Yaklaşık 40 metre yürüdükten sonra ulaşacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir