Florya Sahili’ne Nasıl Gidilir?

Florya Sahili'ne Nasıl Gidilir?

Rotamızı Anadolu Yakası’ndan Avrupa Yakası’na çevirdiğimizde sahil şeritlerinin çeşitlendiğini görüyoruz. Bu yakada akla ilk gelen Florya Sahili; Sefaköy, Yeşilköy ve Küçükçekmece arasında kalıyor. Florya, İstanbul’un en eski semtlerinden Yeşilköy ve Yeşilyurt’a yakınlığından dolayı, şehrin tarihinde de önemli bir yere sahip. Bugün bile 20’li yıllarda kurulan İstanbul’un ilk plajları ile Mustafa Kemal’in isteğiyle yapılan Cumhurbaşkanlığı Köşkü ile hatırlanıyor. 1950’lilerde açılan halk plajı sayesinde İstanbulluların yaz aylarında en çok rağbet ettiği semtlerin başını çeken Florya Sahili bugün, deniz kenarındaki mekanlar, dükkanlar ve alışveriş merkezleriyle daha çok anılıyor.

Eminönü tarafında Sirkeci Marmaray istasyonuna inip Halkalı yönünde 10 durak sonra (30dk.) Florya durağında inmeniz gerekmektedir. Yaklaşık 1500 metre yürüdükten sonra (20dk.) ulaşacaksınız.

Üsküdar tarafından M5 metrosuna inip 3 durak sonra (10dk.) Altunizade durağında inmeniz gerekmektedir. Metrobüse aktarma yapıp Beylikdüzü yönünde 34, 34G metrobüslerine binip 24 durak sonra (60dk.) Cennet Mahallesi durağında inmeniz gerekmektedir. Yaklaşık 520 metre yürüdükten sonra (7dk.) ulaşacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir