Haliç Sosyal Tesisleri’ne Nasıl Gidilir?

Haliç Sosyal Tesisleri'ne Nasıl Gidilir?

879 metrekare alan üzerine kurulu tesis aynı anda 340 kişiyi ağırlayabilmektedir. Mimari yapısında Türk mimarisi yapı tarzı dikkat çekmektedir. Balat’ın tarihi dokusuna uygun olarak dış kısmı ve iç kısmının büyük bölümü ahşap olarak yapılmıştır.


Biraz da manzarasından bahsedelim. Haliç kıyısında bulunan tesise pek çok tarihi yapı komşuluk etmekte. Bunların başında Galata Kulesi ve Galata Köprüsü gelmektedir. Tarihi yarımadaya karşı uzun uzun seyirlere günün yorgunluğunu çıkarabilirsiniz.

Beşiktaş tarafından Meydan durağından 28, 28T numaralı otobüslere binip 9 durak sonra (17dk.) Haliç Metro durağında inmeniz gerekmektedir. Burada 99, 36CE, 44B, 48E, 99A, 99Y, 399B, 399C numaralı otobüslere binip 2 durak sonra (5dk.) Ayakapı durağında inmeniz gerekmektedir. Yaklaşık 150 metre yürüdükten sonra (3dk.) ulaşacaksınız.

Üsküdar tarafından Üsküdar iskelesinden Haliç Hattı vapuruna binip 3 durak sonra (30dk.) Fener durağında inmeniz gerekmektedir. Yaklaşık 650 metre yürüdükten sonra (10dk.) ulaşacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir