Karacaahmet Mezarlığı’na Nasıl Gidilir

Karacaahmet Mezarlığı'na Nasıl Gidilir

İstanbul’un en büyük ve en eski mezarlığı olan Karacaahmet Mezarlığı bunun yanı sıra pek çok ünlü kişinin mezarının da bulunduğu ve aynı zamanda Anadolu Yakası mezar müdürlüğünün bulunduğu yerdir. 14. yüzyıldan beri kullanımda olmasının yanı sıra sadece Türkiye’nin değil dünyanın da en büyük sayılık mezarlıklarından biridir.

Üsküdar’da Bulunan Karacaahmet Mezarlığına Toplu Taşıma Yol Tarifi

Üsküdar'da Bulunan Karacaahmet Mezarlığına Toplu Taşıma Yol Tarifi

Ümraniye tarafından Karacaahmet Mezarlığı’na gelmek için 13 veya 14 numaralı otobüsleri kullanabilirsiniz. İkisi de oldukça sık geçmektedir.

Üsküdar’dan Karacaahmet Mezarlığı’na gitmek için 12A otobüsünü kullanabilirsiniz. Ortalama 10 dakikada bir kalkmaktadır.

Kadıköy’den Karacaahmet Mezarlığı’na gitmek için 14 otobüsünü kullanabilirsiniz. Oldukça sık geçiyor.

Avrupa Yakası’ndan Karacaahmet Mezarlığı’na gitmek için bulunduğunuz yerden Marmaray’a ulaştıktan sonra Üsküdar durağında inin. 12A otobüsüyle mezarlığa ulaşabilirsiniz.

Araçla ziyarete gelecekler için, mezarlığın 7 adet kapısı bulunmaktadır. Her noktaya araçla geçiş yapılamamakta olduğundan mezarlık içindeki en yakın park noktasına aracınızı bırakarak yürümeniz en doğru tercih olacaktır.

Karacaahmet Mezarlığı Hangi Saatlerde Açık?

Mezarlıklar pek çok kişinin ailesinden, yakınlarından, sevdiklerinden bir canın sürekli olarak bulunduğu yerlerdir. Bu sebeple 24 saat güvenlikler gezmekte ve içeri girmekte herhangi bir kısıtlama konulmamaktadır. Yine de mezarlık ziyaretleri için mümkün olduğunca aydınlık saatlerin tercih edilmesi tavsiye edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir